45 blogerów radzi, jak nauczyć się języka obcego

Dziś krótko, ale - mam nadzieję - ciekawie. Chcę Was zachęcić do zapoznania się z poradnikiem "Jak nauczyć się języka obcego". Jest to dostępny od kilku dni za darmo e-book, w którym swoją wiedzę zawarło 45 polskich i zagranicznych blogerów językowych. Każdy z autorów opowiada o najskuteczniejszych (i najmniej skutecznych) metodach nauki, sposobach na naukę słówek, gramatyki i różnych sprawności językowych, a także poleca wartościowe materiały do nauki. W książce znajdziecie porady zarówno blogerów piszących o jednym konkretnym języku, jak i o nauce języków ogólnie.

Sam jeszcze nie zdołałem przeczytać całości, ale już po pobieżnym przejrzeniu widzę, że jest tam mnóstwo wartościowej wiedzy. Oczywiście nie wszyscy się ze wszystkimi zgadzają, ale to zupełnie normalne - jestem przekonany, że sami najlepiej ocenicie, które porady mogą się Wam przydać, a które niespecjalnie.

Inicjatorem i organizatorem projektu jest Sprachcaffe - firma organizująca wyjazdy językowe za granicę. Wyrazy uznania za pomysł i spięcie całej akcji!

Poradnik można obejrzeć w wersji interaktywnej albo ściągnąć na dysk w formacie pdf. Życzę wszystkim miłej lektury!

Etykiety: ,