Praktyczny Październik #16 - Gra w turystę

Wakacje się skończyły, dla wielu z nas najbliższy wyjazd za granicę nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Ale czy to znaczy, że w Polsce nie można poćwiczyć języka obcego w sytuacji turystycznej? Oczywiście, że można!


Poziom: A2-B2

Sprawności: mówienie, słuchanie

Opis ćwiczenia:

Uwaga - ćwiczenie nadaje się przede wszystkim dla uczących się języka angielskiego.

Załóż plecak (najlepiej porządnie wypchany), na szyi zawieś aparat fotograficzny, a do ręki weź mapę miasta w którym mieszkasz - i ruszaj w drogę! Od tej chwili nie jesteś Polakiem wśród swoich, ale zagubionym obcokrajowcem. Zatrzymaj pierwszą lepszą osobę i spytaj się po angielsku o drogę do najbliższego sklepu spożywczego. Na przystanku autobusowym dowiedz się, którym autobusem dojedziesz na dworzec kolejowy i ile przystanków będziesz musiał przejechać. Kup w kiosku bilet, również posługując się tylko angielskim. W McDonaldzie zamów frytki i wytłumacz obsługującej Cię pani, że nie jesteś zainteresowany zestawem powiększonym. Możliwości masz nieograniczone!

W ten sposób możesz też ćwiczyć inne w miarę popularne języki: niemiecki, francuski czy hiszpański, ale będziesz potrzebował zdecydowanie więcej cierpliwości :-)

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , , ,