Praktyczny Październik #17 - Fora internetowe

Do znudzenia będę powtarzał, że najlepiej uczymy się na rzeczach, które nas interesują. Kto nie lubi dyskutować (albo przysłuchiwać się dyskusjom) na pasjonujący go temat? Tym razem zaglądamy na fora internetowe!


Poziom: B1-C2

Sprawności: pisanie, czytanie

Opis ćwiczenia:

Forum internetowe to doskonałe miejsce, żeby poćwiczyć dwie sprawności: przede wszystkim czytanie, ale jeśli znajdziemy w sobie dość odwagi - również pisanie. Język stosowany na forach jest zwykle dość potoczny, więc osoby na niższych poziomach mogą mieć początkowo trochę problemów ze zrozumieniem niektórych postów. Z drugiej jednak strony dużo łatwiej zrozumieć nam teksty na temat, który nas interesuje - jeśli orientujemy się w danej tematyce, wiele możemy się po prostu domyślić.

Jak znaleźć ciekawe fora internetowe? Oczywiście przez Google. Wystarczy wpisać zapytanie w formie forum + interesujący temat, oczywiście w odpowiednim języku. Jeśli Google uparcie wyrzuca Ci wyniki nie w tym języku, który Cię interesuje, zmień język wyszukiwania (kliknij w przycisk z kołem zębatym po prawej stronie okna wyszukiwarki i wybierz pozycję "Języki").

Fora internetowe to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie można spotkać pasjonatów. Możesz poszukać też grup na Facebooku, polubić odpowiednią stronę na Facebooku, poszukać grupy dyskusyjnej na Yahoo Groups albo na Google Groups (pamiętaj, żeby w ustawieniach zmienić język wyświetlania) albo znaleźć interesujący blog i uczestniczyć w dyskusjach w komentarzach.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , , , ,