Praktyczny Październik #23 - Couchsurfing

Jeśli mieszkasz w Polsce, możesz mieć problem z trafieniem na native speakerów, z którymi mógłbyś poćwiczyć język. Jednym z rozwiązań tego problemu jest... couchsurfing!


Poziom: A2-C2

Sprawności: słuchanie, mówienie

Opis ćwiczenia:

Couchsurfing to międzynarodowa społeczność ludzi, którzy udzielają sobie nawzajem darmowych noclegów w swoich domach. Po zarejestrowaniu się na stronie i stworzeniu profilu masz przed sobą dwie możliwości: zostać surferem, czyli nocującym u innych gościem, albo hostem, czyli gospodarzem, który pozwala innym przenocować u siebie. Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego, ale tu chcę się skoncentrować na tej drugiej opcji.

W swoim profilu możesz zaznaczyć, jakie znasz języki (i na jakim poziomie), możesz to też sprawdzić dla każdej osoby, która napisze do Ciebie, że chciałaby u Ciebie przenocować. Dla jasności: nie masz obowiązku przyjmować każdego, kto się do Ciebie zgłosi, zawsze możesz grzecznie odmówić. Oznacza to tyle, że możesz dobierać sobie gości według własnych preferencji, również językowych. Kiedy już dojdzie do spotkania, zazwyczaj pojawi się sporo okazji, żeby poćwiczyć język. Czasem komunikacja ograniczy się tylko do wskazania miejsca do spania i łazienki, ale równie dobrze może się skończyć na oprowadzaniu gościa po mieście i długich nocnych rozmowach. Oczywiście w języku obcym, który chcesz poćwiczyć!

Na koniec ważna uwaga - warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, które zamieszczono na stronie. Couchsurfing jest bezpieczny pod warunkiem, że zachowuje się zdrowy rozsądek i przestrzega kilku prostych zasad.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , , ,