Praktyczny Październik #28 - Dziennik

Jak najlepiej ćwiczyć pisanie? Regularnie! Do tego świetnie nadaje się prowadzenie dziennika lub pamiętnika w języku obcym.


Poziom: A2-C2

Sprawności: pisanie

Opis ćwiczenia:

Zrobienie jednego super rozwijającego ćwiczenia na pisanie raz na miesiąc nie przyniesie nawet w połowie tak dobrych efektów, jak regularnie (najlepiej codzienne) pisanie choćby bardzo krótkich, kilkuzdaniowych tekstów. Dlatego prowadzenie pamiętnika jest bardzo skutecznym ćwiczeniem, pod warunkiem, że robisz to regularnie.

Dziennik możesz prowadzić na papierze (najlepiej w jakimś ładnym zeszycie) lub na komputerze. Pisz o tym, co Cię interesuje: co Cię dzisiaj spotkało, jak się czujesz, jakie przemyślenia przyszły Ci do głowy. Podczas pisania nie bój się zaglądać do słownika. W ten sposób poszerzysz słownictwo o wyrazy i zwroty, które dotyczą Twojego świata - a więc te najbardziej potrzebne!

Jeśli szukasz dodatkowej inspiracji i wskazówek, zajrzyj do artykułu Przybornik: Prowadzenie dziennika w języku obcym, który opublikowałem na Językowej Oazie blisko rok temu.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , ,