Praktyczny Październik #30 - Strumień świadomości

Dziś kolejne ćwiczenie, które pomoże Ci nabyć lub rozwinąć umiejętność myślenia w języku obcym. Tym razem będziesz potrzebował kartki i długopisu.


Poziom: B1-C2

Sprawności: pisanie

Opis ćwiczenia:

Weź czystą kartkę papieru (a najlepiej kilka) i zacznij pisać w języku obcym. Cokolwiek. Spisuj po prostu swoje myśli, nie cenzurując tego, co zapisujesz i nie zastanawiając się nad poprawnością. Jeśli brakuje Ci jakiegoś słowa, po prostu je pomiń albo zastąp pierwszym lepszym, które Ci przyjdzie do głowy. Najważniejsze jest, żeby nie przerywać pisania przez kilka minut.

Kiedy skończysz, przyjrzyj się temu, co napisałeś. Popraw najbardziej oczywiste błędy, sprawdź słowa, których Ci brakowało podczas pisania. Nie próbuj jednak ze swoich zapisków zrobić super poprawnego tekstu, to nie o to chodzi w tym ćwiczeniu. Celem jest wyćwiczenie się w formułowaniu swoich myśli od razu w języku obcym. Żeby to osiągnąć, powtarzaj to ćwiczenie co jakiś czas - po kilku razach powinieneś zauważyć, że podczas pisania coraz mniej masz w głowie polskiego, a coraz więcej Twoich myśli formułowanych jest od razu w docelowym języku.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , ,