Praktyczny Październik #7 - Lista zakupów

Sporządzasz czasem listę zakupów? Może spróbujesz zrobić to w języku obcym? Na pierwszy rzut oka - banalne. Ale czy na pewno?


Poziom: A1-C2

Sprawności: słownictwo

Opis ćwiczenia:
Jest to przede wszystkim ćwiczenie na rozbudowanie słownictwa. Okazuje się, że często nawet uczniowie na wysokim poziomie nie wiedzą, jak powiedzieć w języku obcym "parówki", "ogórki kiszone", "kapusta pekińska", "tymianek" czy "kasza gryczana". Umiesz nazwać, tak z głowy, te wszystkie rzeczy w języku obcym? Czapki z głów! Jeśli jednak masz z tym problem, najwyższy czas coś z tym zrobić :)

Oczywiście ćwiczenie to można rozbudować o różne inne listy. Lista rzeczy do zrobienia (w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca), lista pomysłów do jakiegoś projektu, nad którym pracujesz, lista rzeczy, o których chcesz pamiętać, pakując się na wyjazd... A jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką damskiej torebki, możesz zrobić coś takiego, jak Ula z bloga Français mon amour albo Aulnay z Uzależnienia od francuszczyzny i spisać jej zawartość. W końcu język ma nam służyć do opisywania naszego świata - warto wiedzieć, jak nazwać rzeczy, którymi się codziennie posługujemy!

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , ,