Praktyczny październik #9 - Korespondencyjny przyjaciel

Najlepszy sposób na naukę języka to korzystać z niego w praktyce. Jeśli chcesz poćwiczyć w naturalny sposób pisanie i czytanie, spróbuj nawiązać korespondencyjną znajomość.


Poziom: A2-C1

Sprawności: pisanie, czytanie

Opis ćwiczenia:
Jest wiele stron, na których możesz znaleźć ludzi potencjalnych korespondencyjnych przyjaciół. Oto kilka propozycji:
Rozejrzyj się po nich, napisz kilka maili na próbę. Kontakt z większością osób pewnie szybko się urwie, ale jeśli będziesz wytrwały, znajdziesz w końcu ludzi, z którymi nadajesz na tych samych falach. Kto wie, może uda się w ten sposób nawet nawiązać wieloletnie przyjaźnie?

Jeśli jedną z Twoich zalet jest cierpliwość, możesz pójść tradycyjną drogą i zacząć wymieniać zwykłe, papierowe listy. To dzisiaj raczej zapomniana sztuka, a szkoda. Jest coś niesamowitego w codziennym zaglądaniu do skrzynki i wyczekiwaniu na list z dalekiej zagranicy. Chętnych do takiej wymiany możesz szukać na podanych wyżej stronach, ale istnieją też serwisy przeznaczone specjalnie dla "tradycyjnych" korespondentów, np. Maarten’s Snail Mail Pen Pals Online.

Powodzenia!

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , , ,