Praktyczny Październik #24 - Złote myśli

To, czym karmimy nasze umysły, ma wpływ na naszą postawę, sposób myślenia, na to jak żyjemy. Dlatego warto mądrze wybierać treści, z którymi mamy styczność, a te najbardziej wartościowe - zapamiętywać. Najlepiej w języku obcym!


Poziom: A2-C2

Sprawności: mówienie, pisanie

Opis ćwiczenia:

Zacznij uczyć się na pamięć zdań, które Cię inspirują, są spójne z Twoimi wartościami i wskazują Ci drogę, którą chciałbyś podążać w życiu. Oczywiście na Językowej Oazie zachęcam Cię do tego, żebyś uczył się tych zdań w języku obcym! Mogą to być wypowiedzi znanych ludzi, sentencje, aforyzmy, przysłowia, fragmenty wierszy czy książek, które cenisz. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poszukaj w internecie stron z cytatami w danym języku, przejrzyj najpopularniejsze i wybierz parę, które Cię najbardziej poruszają.

Zapamiętywanie takich złotych myśli będzie wpływało na Twoją postawę życiową, ale będzie też miało korzystny wpływ na Twoją znajomość języka. O tym, że warto uczyć się na pamięć całych zdań, pisałem już kiedyś na blogu. Im więcej takich zdań będziesz miał w głowie, tym łatwiej będzie Ci później stosować zawarte w nich słownictwo i struktury gramatyczne - zarówno w mowie, jak i w piśmie.

* * *

Pełną listę pozostałych postów z cyklu Praktyczny Październik znajdziesz tutaj.

Jeśli uważasz, że ta metoda nauki może się komuś przydać, udostępnij ten post na Facebooku - wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk poniżej. Z góry bardzo Ci dziękuję!

Chętnie poznam też Twoją opinię na temat tego ćwiczenia. Zapraszam Cię do komentowania!

Etykiety: , , ,